WYPOSAŻENIE SERWISÓW SAMOCHODOWYCHBiuletyn nr 6: HUNTER z serii 511 - urządzenie do pomiaru i regulacji geometrii kół i osi

Dział: Geometria ustawienia kół i osi jezdnych pojazdów

Odbiorcy
:: Autoryzowane Stacje Obsługi
:: Urzędowe Stacje Kontroli Pojazdów
:: Serwisy Niezależne zajmujące się pomiarem i regulacją geometrii kół oraz osi jezdnych pojazdów

Szanowni Państwo

Hunter serii 511 jest tańszą alternatywą w stosunku do urządzeń HUNTER serii SKP. Obniżenie kosztów uzyskano stosując komputer przemysłowy dedykowany wyłącznie do pomiaru geometrii. W ten sposób wyeliminowano przyczynę najbardziej prawdopodobnych usterek mających źródło w komputerze klasy Pentium lub w systemie Windows.

Drugim posunięciem dającym oszczędność jest zaprojektowanie kompaktowej konsoli ze szczątkową klawiaturą będącą zarazem podstawą pod monitor; zrezygnowano w standardzie z mobilnego wózka (można go wybrać jako opcję). Oprogramowanie praktycznie nie różni się wizualnie od wersji programu WinAlign opartej na Windows (HUNTER SKP). Ze względu na możliwości komputera przemysłowego zrezygnowano z filmów, zdjęć cyfrowych, wydruków kolorowych, pozostawiając:
  • bazę rysunków omawiających sposoby regulacji poszczególnych modeli samochodów
  • bazę danych regulacyjnych (z ostatnich 20 lat) z możliwością jej uzupełnienia co rok jako aktualizację lub na bieżąco z klawiatury z możliwością zapamiętania
  • wydruk czarno-biały na drukarkach igłowych
  • dodanie do wydruku wprowadzonych danych identyfikacyjnych klienta (identyfikacja marki, modelu pojazdu umieszczana jest automatycznie)
  • monitory o przekątnej 15" orazi 17"
  • opatentowany program do regulacji geometrii wykorzystujący elementy korekcyjne znanych firm Specialty Products i Northstar. Oprogramowanie automatycznie oblicza położenie, czy grubość podkładki (w zależności od jej rodzaju); istnieje możliwość wydruku gotowego szablonu w przypadku podkładek SHIM, bez konieczności żmudnych przeliczeń przy pomocy tabel

NOWOŚĆ 2002
SYSTEM DO KOMPLEKSOWEJ KONTROLI I REGULACJI GEOMETRII USTAWIENIA KÓŁ I OSI POJAZDÓW HUNTER 511
Z CYFROWYMI GŁOWICAMI DSP 300 LUB DSP 400

Ergonomię zapewnia duże pokrętło umieszczone na konsoli, którym można szybko wybierać funkcje programu. Pilot zdalnego sterowania (opcja) dubluje możliwości pulpitu sterującego ułatwiając regulacje bez konieczności podchodzenia do jednostki sterującej. Urządzenie HUNTER 511 obsługuje wszystkie typy głowic bezprzewodowych produ- kowanych obecnie: DSP 300 i słynne już DSP 400. Obsługa programu i wydruku jest możliwa w dwóch językach: polskim i angielskim. Wersja 511 wyposażona w większość opcji może pomierzyć do 40 paramerów geometrii danego pojazdu. Pełna automatyzacja pomiaru, czytelność, prowadzenie krok po kroku eliminuje prawdopodobieństwo popełnienia błędu przez diagnostę. Zastosowanie technologii cyfrowej w głowicach (DSP) daje gwarancję maksymalnej dokładności oraz najważniejsze - powtarzalności pomiarów.

Kupując urządzenie HUNTER 511 z dowolną wersją głowic DSP można rozpocząć dochodową działalność w segmencie ustawiania geometrii kół przy minimalnym nakładzie finansowym*.

W momencie kiedy Państwa działalność związana z geometrią kół rozwinie się można łatwo rozbudować urządzenie do wersji HUNTER SKP zatrzymując monitor, głowice pomiarowe DSP, ewentualnie drukarkę, pilot zdalnego sterowania i wózek zestawu, jeżeli ostatnie trzy opcje zostały wcześniej dokupione. Firma HUNTER oferuje pomniejszenie o cenę jednostki 511 ceny nowej jednostki serii SKP, jeśli rozbudowa nastąpi przed upływem 3 lat od zakupu.

* Ceny urządzeń HUNTER 511 i HUNTER SKP są zawarte w cenniku zbiorczym i mogą ulec zmianie. W przypadku zawarcia umowy z funduszem leasingowym można skorzystać z procedury uproszczonej przy wpłacie czynszu inicjalnego w wysokości 30 % wartości urządzenia. W tej sytuacji gwarancja na urządzenie wynosi 36 miesięcy od daty uruchomienia.

Wyłącznym importerem i dystrybutorem firmy HUNTER Engineering Company w Polsce jest Wimad Sp.j.


WYPOSAŻENIE WARSZTATÓW SAMOCHODOWYCH