WYPOSAŻENIE SERWISÓW SAMOCHODOWYCHBiuletyn nr 129: Wirtualny warsztat HUNTER

Dział: Serwisy i warsztaty samochodowe

Odbiorcy
:: Biura projektowe
:: Autoryzowane Stacje Obsługi
:: Serwisy Niezależne

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością chciałbym zaprezentować nowoczesne rozwiązania z zakresu techniki warsztatowej autorstwa HUNTER Engineering Company. Zostały one zaprezentowane w lutym 2021 na targach NADA w Las Vegas. Wszystkie koncepcje są oparte o formę wirtualnego warsztatu, czyli kompleksowo wyposażonych pomieszczeń serwisowych w trzech wariantach:

  • duży punkt dealerski,
  • mały punkt dealerski,
  • warsztat napraw powypadkowych (ten wariant może być po małych zmianach adoptowany do roli serwisu kół).

Poruszanie się po prezentacji jest bardzo proste. Po uruchomieniu strony internetowej, klikając na obrazek lub link pod obrazkiem (proszę używać do uruchomienia przeglądarek innych niż Internet Explorer) i kliknięciu w znak startu (HUNTER Fixed Ops Expo) pojawią się wizualizacje trzech typów obiektów wymienionych wcześniej.

Link do strony warsztatu: Wirtualny warsztat HUNTER

Wybierając "swój" typ obiektu otrzymujemy jego widok. Po kliknięciu "pinezki" (ikona wygląda jak lokalizator punktu docelowego na ekranie nawigacji) pojawi się przykładowy plan wybranego typu serwisu samochodowego.

Wtedy możemy poznać układ warsztatu. Pod "pinezkami" znajdują się nazwy stanowisk. Kliknięcie każdej pozwala na ukazanie się widoku 3D wybranego stanowiska. Widok można obracać w każdym kierunku o 360°, obserwując sąsiedztwo i aranżację wnętrza (w tym celu trzeba trzymać "łapkę" i poruszać w lewo - prawo lub góra – dół).

Pokazane nad urządzeniami ikony startu pozwalają na obejrzenie filmów, animacji, zdjęć lub opisów urządzeń HUNTER wchodzących w skład stanowiska. Widoczny na niektórych animacjach symbol "ogniw łańcucha" pokazuje aspekt ekonomiczny – zwrot inwestycji.

W ten sposób można szczegółowo zapoznać się z asortymentem, zastosowaniem i uzasadnieniem ekonomicznym urządzeń w warsztacie oraz szczegółowo obejrzeć każde stanowisko. Prezentacja pozwala na łatwiejsze stworzenie własnej koncepcji nowoczesnego serwisu samochodowego.

Wszelkie pytania prosimy kierować na poniższy adres e-mail lub pod numer telefonu.

Autor: mgr inż. Zenon Majkut
Wspólnik Wimad Spółka Jawna
E-mail: zmajkut@wimad.com.pl
GSM: +48 601 76 55 92

WYPOSAŻENIE WARSZTATÓW SAMOCHODOWYCH