WYPOSAŻENIE SERWISÓW SAMOCHODOWYCHBiuletyn nr 42: HUNTER WA130 z kamerami HS201/401

Dział: Geometria ustawienia kół i osi jezdnych pojazdów

Odbiorcy
:: Autoryzowane Stacje Obsługi
:: Urzędowe Stacje Kontroli Pojazdów
:: Serwisy Niezależne zajmujące się pomiarem i regulacją geometrii kół oraz osi jezdnych pojazdów

Szanowni Państwo

Informujemy Państwa, że nasza firma wprowadza do sprzedaży nowy produkt HUNTER Engineering Company - komputerowy system kontroli i regulacji geometrii ustawienia kół jezdnych i osi pojazdów samochodowych HUNTER WA130 z kamerami HawkEye.

HUNTER WA130 z kamerami HS201/401 (HawkEye) jest już trzecią generacją systemu pomiarowego geometrii kół i osi pojazdów korzystającą z nowoczesnej optycznej techniki pomiarowej. Jest ona realizowana przez cyfrowe kamery wideo (dwie lub cztery) współpracujące z ekranami (głowicami pasywnymi) oraz jednostką sterująca wykorzystującą komputer PC. W stosunku do swych poprzedników zmieniono model kamer na bardziej nowoczesny - w dalszym ciągu są to kamery z matrycami CMOS - o zwiększonej rozdzielczości pomiarowej, dzięki czemu skróceniu uległo stanowisko pomiarowe, zwiększono zakres pola pionowej widzialności kamer oraz zmniejszono o 40% wymiar ekranów. Zachowując nowoczesne rozwiązania z poprzednich generacji oraz dodając nowe Hunter HawkEye pozostaje jedynym tak zaawansowanym, precyzyjnym przyrządem pomiarowym, zapewniającym bardzo wysoką jakość diagnostyki. Oprócz nowoczesnych rozwiązań technicznych i konstrukcyjnych, urządzenie gwarantuje dokładność, powtarzalność, szybkość i niezawodność pomiaru.

Oprogramowanie urządzenia cechuje prostota obsługi, duży zakres pomiarów, krótki czas wykonania procedur. Szereg stosowanych w nim rozwiązań jest unikalnych i opatentowanych przez producenta. W stosunku do poprzednich omawiania wersja wyróżnia się następującymi parametrami:
  • nową wersją kamer o zwiększonej rozdzielczości i prędkości rejestracji obrazu,
  • nowymi ekranami( głowicami) o zmienionym kształcie i mniejszym rozmiarze,
  • elektroniczną współpracą z podnośnikiem diagnostycznym (HUNTER RX40),
  • zmienioną strukturą prezentowanych na ekranie komunikatów, funkcje pomocnicze są wyświetlane obok właściwego "ekranu" - dla monitorów 16x9 o przekątnej ekranu 32" i więcej,
  • procedurą AHV diagnozującą niewłaściwe zachowanie auta, wykorzystującą zmiany położenia nadwozia i analizę zmian katów WSZ, PSZ i PK w trakcie obrotu koła.

Wprowadzone zmiany spowodwały zmniejszenie wymaganej powierzchni stanowiska - szerokości ze względu na mniejsze tarcze, długości ze względu na mniejszą odległość kamer od osi kół przednich, ułatwiły również pracę obsłudze - uchwyty z tarczami są lżejsze, zwiększył się zasięg pionowego pola widzenia kamer - dzięki temu rejestracja obrazu kół odbywa się na mniejszej wysokości podnoszenia, przyspieszyły procedury pomiarowe - dysponując pełnym stanowiskiem HUNTER ograniczamy liczbę wykonywanych czynności przez obsługującego.

Dostępne są wersje urządzenia z dwoma i czterema cyfrowymi kamerami video, przygotowane do montażu na posadzkę:
  • HS201/401 FC, FM ze stałą wysokością kamer
  • HS201/401 LZ ze zmienną wysokością kamer
  • HS201/401 DTze stałą wysokością kamer, na stanowisko kanałowe
lub na ścianę czołową stanowiska:
  • HS201/401 WM ze stałą wysokością kamer
HUNTER WA130 z kamerami HS201/401

WYPOSAŻENIE WARSZTATÓW SAMOCHODOWYCH